Naujienos

Grįžti į peržiūrą

2017-10-12

Europos veteranų čempionatas 55+ Belgija

Spalio 6-8 dienomis Belgijos kurorte Karlslunde vyko veteranų 55+ Europos čempionatas. Lietuvos petankės veteranų rinktinė pirmą kartą dalyvavo tos rūšies Europos čempionatuose. Tik nuo šių metų atsirado reikalavimas, kad komandas lydėtų treneris arba komandos vadovas, kuris negali dalyvauti varžybose. Didelis dėkui Mindaugui Matulioniui, kuris negailėdamas savo asmeninių lėšų sutiko palydėti rinktinę į Daniją. Čempionate dalyvavo 25 Europos šalių rinktinės. Lietuvos komandos sudėtis - Albertas Burneika, Kastytis Pažemeckas, Algis Petrauskas ir Gintaras Račkus (Kaunas).
Varžybos pirminiame etape vyko 5 ratų šveicariška sistema.
Lietuva - Liuksemburgas pirmavo 6:4, bet pralošė 6:13
Lietuva - Andora 4:13
Lietuva - Džersis 13:8
Lietuva -Šveicarija 13:9
Lietuva- Slovakija 13:2
Po pirmo etapo Lietuva užėmė garbingą naujokams 14 vietą. Toliau komandos buvo suskirstytos į pirmą 16-tuką ir likusios 9 komandos tęsė turnyrą dėl Nacijų taurės.
Lietuva pateko į ketvertuką su Švedija, Norvegija ir Rusija. Tai atkrintamasis etapas į aštuonetuką. Kova vyksta iki dviejų pergalių. Šioje grupėje patirtimi ir žaidimu aiškūs lyderiai Švedijos komanda. Su ja pirmas varžybas žaidė Lietuva ir pralaimėjo 3:13. Rusija nugalėjo Norvegiją. Švedai 13:0 įveikė Rusiją ir užsitikrino kelialapį tarp aštuoniu stipriausių komandų.
Sekantis lietuvių varžovas Norvegijos komanda. Po geros pradžios 5:3 sekė skaudus smūgis viename kašanete praleisti 6 tšk. Komandai nepavyko atsitiesti - galutinis rezultatas 6:13 Norvegijos naudai.
Turnyras baigtas - 13-16 vieta geras rezultatas pirmam kartui. Sekantiems čempionatams kartelė paruošta.