Nacionalinė rutulių sporto federacija

SPORTINIS ŽAIDIMAS VISIEMS


NRSF valdybos pranešimai


Grįžti į peržiūrą

2017-01-13

Dėl Lietuvos petankės rinktinių formavimo

Lietuvos petankės rinktinių formavimas

Petankės žaidėjai tampa Lietuvos rinktinės nariais ir atstovauja Lietuvą Pasaulio ar Europos čempionatuose remiantis praėjusių kalendorinių metų reitingų rezultatais.

Trejetai

Renkama ir apklausa vykdoma eiliškumo principu tik iš 10 aukščiausias vietas užėmusių tos pačios lyties žaidėjų, turinčių galiojančias licencijas, tarpo.

Žaidėjui atsisakius dalyvauti rinktinės formavime (liga, finansiniai klausimai ir kitos asmeninės priežastys) ir nesurinkus reikiamo 10-ties žaidėjų skaičiaus, reikalingo rinktinės atrankai, valdyba sprendžia apie sekančių, reitinguose esančių, žaidėjų pakvietimą dalyvauti atrankoje.

Rinktinės nariai atstovauja Lietuvą einamaisiais metais remiantis praėjusių kalendorinių metų reitingų rezultatais.

Rinktinės nariais gali tapti tik galiojančias NRSF licencijas turintys žaidėjai.

Vienetai

Pasaulio ar Europos vienetų čempionate šalį atstovauja praėjusių kalendorinių metų reitingų lyderis. Šiam atsisakius dalyvauti, atrankos principas lieka kaip ir trejetuose. Galioja vyrams ir moterims.

Rinktinės nariu gali tapti tik galiojančią NRSF licenciją turintis žaidėjas.

Dvejetai

Dvejetai renkami valdybos narių susirinkime, atsižvelgiant į praėjusių kalendorinių metų reitingus ir žaidėjo poziciją, tik iš 10 aukščiausias vietas užėmusių tos pačios lyties žaidėjų. Galioja vyrams ir moterims. Dvejetai mix sudaromi analogiškai.

Rinktinės nariais gali tapti tik galiojančias NRSF licencijas turintys žaidėjai.

Precizinis išmušinėjimas

Lietuvos precizinio išmušinėjimo čempionato nugalėtojas tampa rinktinės kandidatu atstovauti šalį Pasaulio ar Europos čempionatuose precizinio išmušinėjimo turnyre.

Rinktinės narys atstovauja Lietuvą einamaisiais metais, laimėjęs praėjusių kalendorinių metų Lietuvos čempionate.

Šiam atsisakius atstovauti Lietuvą (liga, finansiniai klausimai ir kitos asmeninės priežastys), šalį atstovauja antros vietos laimėtojas. O jam atsisakius - trečios vietos laimėtojas. Atsisakius visiems trims, valdybos nariai sprendžia, kas atstovaus šalį minėtuose turnyruose.

Rinktinės nariu gali tapti tik galiojančią NRSF licenciją turintis žaidėjas.

Veteranai

Veteranų Europos ir Pasaulio čempionatuose Lietuvai atstovauja šiai dienai norintys ir galintys petankės žaidėjai, atitinkantys amžiaus cenzą ir turintys licencijas.

Jeigu norinčių atstovauti žaidėjų yra daugiau, tada rinktinė formuojama analogišku principu kaip ir kitos rinktines.

Rinktinės nariu gali tapti tik galiojančią NRSF licenciją turintis žaidėjas.

Visų rinktinių galutinę sudėtį tvirtina NRSF valdyba (tvirtinant veto teisę turi NRSF prezidentas). Rinktinės sudėtys einamiems metams privalo būti patvirtintos iki einamųjų metų kovo 1 d. (jei yra būtinybė, tai ir ankščiau),

Reitingo taškų skaičiavimo tvarka nesikeičia.

NRSF valdyba 2017-01-12Grįžti į peržiūrą