Nacionalinė rutulių sporto federacija

SPORTINIS ŽAIDIMAS VISIEMS


Istorija, žaidimo taisyklės ir kita informacija apie petankės sporto šaką


Grįžti į peržiūrą

2017-07-24

NRSF organizuojamų varžybų formatai

NRSF organizuojamų turnyrų formatai.

1. Laiko trukmė turui (ne mažiau)
Vienetai.
Turnyrams B – 35 min plius paskutinis kašanetas
Turnyrams A – 40 min plius paskutinis kašanetas
Dvejetai.
Turnyrams B – 40 min plius paskutinis kašanetas
Turnyrams A – 45 min plius paskutinis kašanetas
Trejetai.
Turnyrams B – 45 min plius paskutinis kašanetas
Turnyrams A – 50 min plius paskutinis kašanetas
Pusfinaliai ir finalai žaidžiami be laiko limito iki 13 taškų.

2. Žaidimo sistemos
Šveicariška
Jei pradiniame etape varžosi iki 21 komandos, tada vykdomi 4 atrankiniai turai, po kurių komandos skirstomos į pogrupius: A (pirmos aštuonios) ir B (visos likusios). A pogrupyje toliau žaidžiama atkrintamuoju būdu, o B pogrupyje pagal naujai sudarytą šveicarišką sistemą 3 turus.
Jei pradiniame etape varžosi 22-31 komanda, tada vykdomi 5 atrankiniai turai, po kurių komandos skirstomos į pogrupius: A (pirmos aštuonios) ir B (visos likusios). A pogrupyje toliau žaidžiama atkrintamuoju būdu, o B pogrupyje pagal naujai sudarytą šveicarišką sistemą 4 turus.
Jei pradiniame etape varžosi daugiau nei 32 komandos, tada vykdomi 5 atrankiniai turai, po kurių komandos skirstomos į pogrupius: A (šešiolika) ir B (visos likusios). A pogrupyje toliau žaidžiama atkrintamuoju būdu, o B pogrupyje pagal naujai sudarytą šveicarišką sistemą 4 turus.
Kitos
Varžybos gali būti rengiamos skirstant komandas į grupes. Gali būti žaidžiama vieno, dviejų minusų sistema ir pan. Varžybų nugalėtojai gali būti išaikinami pagal geriausius rezultatus ir nesužaidžiant finalinių kovų. Turnyro organizatoriai pasilieka teisę rinktis, kokiu būdu, ar sistema bus žaidžiama, bet turi iš anksto tai informuoti dalyvius prieš prasidedant turnyrui.

3. Lietuvos petankės čempionatai
Čempionatai rengiami pagal organizatorių paruoštą sistemą priklausimai nuo dalyvių skaičiaus. Moterys ir vyrai gali dalyvauti tiek vyrų, tiek moterų, tiek mišriose komandose. Tik vienetų turnyre čempionai ir prizininkai privalo būti išaiskinti atskirai - tiek tarp moterų, tiek tarp vyrų, sužaidžiant finalinius turus. Dalyvaujantys NSRF petankės čempionatuose visi privalo turėti galiojančias NRSF žaidėjų licencijas ir žaisti su sertifikuotais rutuliais. Prieš turnyrą organizatoriai turi teisę to patikrinimui ir užtikrinimui.Grįžti į peržiūrą